Alternative content

Get Adobe Flash player

Strona główna Aktualności Działalność Statut Władze Kontakt Członkostwo

Aktualności

Złota Kula dla Pani Europoseł Lidii Geringer de Oedenberg

02-07-2010

       Wyróżnienie „Złotej Kuli” jest prestiżową nagrodą wręczaną osobom wybitnie zasłużonym dla Wrocławia. Zgodnie ze statutem Wrocławskiej Izby Gospodarczej nagroda ta przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się na rzecz miasta i jego mieszkańców.

 

       Złota Kula była pierwotnie przyznawana przez przedsiębiorców zrzeszonych w "Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wrocławia". W związku z zakończeniem jego działalności, dorobek kulturalny stowarzyszenia przeniesiony został przez jego członków do Wrocławskiej Izby Gospodarczej. Izba ta, stała się, więc sukcesorem i kontynuatorem, prestiżowej nagrody "Złotej Kuli". Jej dotychczasowymi laureatami są m.in.: Bogdan Zdrojewski, Papież Jan Paweł II, Tadeusz Różewicz, Maciej Łagiewski, ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz, prof. dr hab. Alicja Chybicka.

 

       Tegoroczna uroczystość miała charakter kameralny. Odbyła się 18 czerwca 2010r. we wrocławskim Ratuszu gromadząc około 130 osób spośród wrocławskich oraz dolnośląskich osobistości.

 

       Laureatem nagrody Złotej Kuli w 2010r. była Lidia Geringer de Oedenberg. Chcieliśmy w szczególny sposób podkreślić zasługi Pani Lidii Geringer de Oedenberg, europoseł z ziemi dolnośląskiej i opolskiej, osoby wielce zasłużonej dla rozwoju Wrocławia i Dolnego Śląska. Nikt nie miał wątpliwości co do zasług laureatki, co mogły potwierdzić gromkie brawa zebranych gości. Gala przebiegła sprawnie i bez zarzutów. Po uroczystym przedstawieniu europoseł i przemowie samej laureatki nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody Złotej Kuli wykonanej przez Pana Eugeniusza Get-Stankiewicza.

 

       W trakcie trwania uroczystości czas umilał wszystkim zebranym koncert duetu Duo Con Fuoco. Dodatkową atrakcją podczas gali było wręczenie, w drodze konkursu wizytówek, nagród – upominków przez sponsora głównego Dachyrustykalne.pl oraz pozostałych sponsorów: Multibank, Pramerica, Clarena, TOŁPA SPA BOROWINOWE, Lexus, Agencja Reklamowa AS, Spa PLON. Po konkursie wizytówek goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Wyśmienite dania główne, przekąski oraz ciasto miłym akcentem zakończyły uroczystość.  

 

Przybyli goście w dobrym nastroju opuścili salę wrocławskiego Ratusza.

 

 

 

 

Aktualności
Dzień Przedsiębiorcy – rozpoczęcie ...
19-10-2015


Gala Ikony Biznesu – Wrocław
15-09-2015


Ikony Biznesu
29-04-2015
Pierwsze obrady Kapituły Wroclawskich Ikon Biznesu. 17.04.2015

Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu
23-04-2015


Ważne! Użytkowanie Wieczyste.
22-04-2015


Ikony Biznesu
16-03-2015
Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu

Ikony Biznesu
13-03-2015
Ikony Biznesu w mediach

Ikony Biznesu-Wrocław
04-03-2015
Patronat Wrocławskich Ikon Biznesu

10-ta Biała Lista
14-10-2013


ZŁOTA BIAŁA LISTA
23-09-2013


Linki

Urząd Miejski WrocławiaUrząd Marszałkowski Województwa DolnośląskiegoUrząd Wojewody Dolnośląskiego
Nasze serwisy

Biala Lista WBM
Wyszukiwanie

Serwis zbudowany w oparciu o sCMS | Mapa serwisu
Strony www tworzone w oparciu o sCMS są zgodne ze standardami CSS, XHTML
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2007 Wrocławska Izba Gospodarcza
Powered by sCMS ver 1.2, http://scms.4net.pl
 
Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.