Alternative content

Get Adobe Flash player

Strona główna Aktualności Działalność Statut Władze Kontakt Członkostwo

Aktualności

Aktywność przedsiębiorców przeciw kryzysowi

17-09-2009

 

WROCŁAWSKIE SPOTKANIA BIZNESU 2009


 

       Każde społeczeństwo można podzielić na konsumentów dóbr wytworzonych i tych, którzy je wytwarzają. Taka jest teoria, która funkcjonuje na rynku, choćby dla porządku w gospodarce. Rzeczywiście jednak każdy wytwórca jest zarazem konsumentem na rynku. I o to właśnie chodzi.

 

       Kryzys spowodował, że nie będąc pewnym zbytu dla swoich produktów, usług ostrożnie podejmujemy nowe inicjatywy. Tym bardziej, że o pieniądze dziś trudniej. Nadto, nie wiemy, czy zrealizowany biznes nie okaże się mniej rentowny niż zakładaliśmy i czy w ogóle się uda. Mamy bowiem teraz też kryzys wartości. Nikt nie potrafi przewidzieć ile warte będą za chwilę główne dobra konsumpcyjne i majątkowe. Czekamy więc na lepsze czasy. Nie rozwijamy swoich firm, nie realizujemy nowych pomysłów, nie dajemy pracy, więc nie tworzymy konsumentów. W niedawnych czasach prosperity inwestowaliśmy wolne środki, bo biznes się kręcił. Dziś mówimy: Lepiej poczekać, nie ryzykować. Ograniczamy naszą biznesową aktywność. Tracimy kontakty w naszej branży. Czekamy. Tylko jak długo jeszcze możemy czekać, aby nie okazało się, że wypadliśmy z rynku. Bo nowe technologie, bo inne, działające na wspólnym rynku, bardziej zdeterminowane społeczności, co kryzys odczuły boleśniej - już się wzięły do pracy i chętnie wejdą na nasz rynek.

 

       OK. no to róbmy coś! Na początek spotkajmy się z innymi z naszej, bądź pokrewnej branży. Sprzedajmy im coś, pokazując nasz potencjał. Ale też kupmy coś, bo przecież sami wszystkiego nie mamy, lub nie możemy wykonać. Rozwijajmy, jak Amerykanie, rynek wewnętrzny. Tyle, że u nas na Dolnym Śląsku.

 

       Tegoroczne WBM-y to dla Wrocławskiej Izby Gospodarczej trudne zadanie. Społeczne zaangażowanie naszych Przedsiębiorców napotkało na wiele trudności. Wynikają one z bardzo ograniczonego wsparcia ze strony sponsorów, ale nie tylko. Do tej pory bowiem zarówno Marszałek Województwa jak i Prezydent Wrocławia wspomagali naszą inicjatywę. Inicjatywę, dzięki której jednego dnia przeprowadzono we Wrocławiu ponad tysiąc spotkań biznesowych, z których wyniknęło kilkaset kontraktów kooperacyjnych. W roku bieżącym działania antykryzysowe Izby spotkały się odmową wsparcia (właśnie z powodu kryzysu!) Prezydenta Wrocławia. Nie udało się wynająć, jak w roku ubiegłym, Hali Stulecia. Trudno. Wracamy więc do Hali Jasse. Choć bardzo gościnna, to nie zmieści wszystkich chętnych. Proszę więc, logować się w systemie szybko, bo ilość uczestników jest w tym roku bardzo ograniczona. W zamian, mając więcej czasu, obiecujemy bardziej precyzyjnie przygotować Państwa spotkania. Oby z jak najlepszym skutkiem.

 

Zapraszam serdecznie i życzę owocnych spotkań na WBM-ach 2009 !

www.wbm.wroc.pl

 

 

Waldemar Siemiński
Prezes Zarządu Wrocławskiej Izby Gospodarczej

 

Aktualności
Dzień Przedsiębiorcy – rozpoczęcie ...
19-10-2015


Gala Ikony Biznesu – Wrocław
15-09-2015


Ikony Biznesu
29-04-2015
Pierwsze obrady Kapituły Wroclawskich Ikon Biznesu. 17.04.2015

Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu
23-04-2015


Ważne! Użytkowanie Wieczyste.
22-04-2015


Ikony Biznesu
16-03-2015
Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu

Ikony Biznesu
13-03-2015
Ikony Biznesu w mediach

Ikony Biznesu-Wrocław
04-03-2015
Patronat Wrocławskich Ikon Biznesu

10-ta Biała Lista
14-10-2013


ZŁOTA BIAŁA LISTA
23-09-2013


Linki

Urząd Miejski WrocławiaUrząd Marszałkowski Województwa DolnośląskiegoUrząd Wojewody Dolnośląskiego
Nasze serwisy

Biala Lista WBM
Wyszukiwanie

Serwis zbudowany w oparciu o sCMS | Mapa serwisu
Strony www tworzone w oparciu o sCMS są zgodne ze standardami CSS, XHTML
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2007 Wrocławska Izba Gospodarcza
Powered by sCMS ver 1.2, http://scms.4net.pl
 
Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.