Alternative content

Get Adobe Flash player

Strona główna Aktualności Działalność Statut Władze Kontakt Członkostwo

Złota Kula

Złota Kula, to nagroda przyznawana przez Wrocławska Izbę Gospodarczą osobie, która w sposób szczególny zasłużyła się dla miasta Wrocławia i dla jego mieszkańców. Laureat nagrody jest wybierany przez Kapitułę Złotej Kuli, nie częściej niż jeden raz w roku. Nagroda wykonywana jest przez wrocławskich artystów, jako niepowtarzalne dzieło sztuki. Cechą wspólną wszystkich dzieł, jest pełna kula odlana z min. 14-stokaratowego złota, o wadze 15,5 dkg. Dotychczasowymi autorami dziel byli: Eugeniusz Get Stankiewicz i Barbara Idzikowska.


Złota Kula była pierwotnie przyznawana przez przedsiębiorców zrzeszonych w "Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wrocławia". W związku z zakończeniem jego działalności, dorobek kulturalny stowarzyszenia przeniesiony został przez jego członków do Wrocławskiej Izby Gospodarczej. Izba ta, stała się, więc sukcesorem i kontynuatorem, prestiżowej nagrody "Złotej Kuli". Jej dotychczasowymi laureatami są: Bogdan Zdrojewski, Jan Paweł II, Tadeusz Różewicz, Maciej Łagiewski, Wojciech Dzieduszycki, Jan Miodek, Henryk Gulbinowicz, Alicja Chybicka, Lidia Geringer de Oedenberg i Eugeniusz Get Stankiewicz.

Bogdan Zdrojewski - laureat Złotej Kuli 1995

Pierwszym uhonorowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wrocławia był Prezydent Miasta - Bogdan Zdrojewski.

Nagroda Złotej Kuli za rok 95 przyznana została człowiekowi, którego wkład w rozwój Wrocławia jest bezdyskusyjny. Stowarzyszenie, stawiające sobie za cel promowanie Wrocławia jako ośrodka kulturalno-gospodarczego nie tylko w skali kraju, złożyło w ten sposób hołd osobie, które] konsekwentna polityka przyczyniła się do gospodarczego przebudzenia miasta.

Wrocław - przez długie powojenne lata uśpiony, przyglądający się jak wiele polskich miast odbudowie / rozbudowie stolicy, zyskał w osobie Bogdana Zdrojewskiego gospodarza na miarę swoich potrzeb. przez kolejne lata prezydentury Bogdan Zdrojewski porządkował, odnawiał i odbudowywał miasto. Na naszych oczach Wrocław budził się do życia. Nie trzeba już doszukiwać się piękna - miasto po prostu rozkwita. Stało się kolorowe, tętniące życiem - przyciąga turystów z Polski i zagranicy. Wielojęzyczny tłum podziwia wieczorami urok starówki. Ta transformacja jest niewątpliwą zasługą prezydenta mlasta - człowieka, którego działania najlepiej świadczą o tym, jak wiele idei można wprowadzić w życie, jeśli widzi się jasno określony cel.

zkd_zdrojewski

Aktualności
Dzień Przedsiębiorcy – rozpoczęcie ...
19-10-2015


Gala Ikony Biznesu – Wrocław
15-09-2015


Ikony Biznesu
29-04-2015
Pierwsze obrady Kapituły Wroclawskich Ikon Biznesu. 17.04.2015

Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu
23-04-2015


Ważne! Użytkowanie Wieczyste.
22-04-2015


Ikony Biznesu
16-03-2015
Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu

Ikony Biznesu
13-03-2015
Ikony Biznesu w mediach

Ikony Biznesu-Wrocław
04-03-2015
Patronat Wrocławskich Ikon Biznesu

10-ta Biała Lista
14-10-2013


ZŁOTA BIAŁA LISTA
23-09-2013


Linki

Urząd Miejski WrocławiaUrząd Marszałkowski Województwa DolnośląskiegoUrząd Wojewody Dolnośląskiego
Nasze serwisy

Biala Lista WBM
Wyszukiwanie

Serwis zbudowany w oparciu o sCMS | Mapa serwisu
Strony www tworzone w oparciu o sCMS są zgodne ze standardami CSS, XHTML
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2007 Wrocławska Izba Gospodarcza
Powered by sCMS ver 1.2, http://scms.4net.pl
 
Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.